10 Krytycznych pytań, jakie należy zadać wynajmując po raz pierwszy

Unikaj dużych błędów i złych niespodzianek przed wynajęciem pierwszego mieszkania. Zadawaj zarządcy nieruchomości pytania krytyczne dla najemców. Otrzymane informacje pomogą Ci zdecydować, czy dana społeczność jest odpowiednia dla Ciebie, a odpowiedzi wpłyną również na jakość Twojego życia, jeśli podpiszesz umowę najmu i wprowadzisz się.
Gorąca wskazówka: Prześlij tę listę do siebie, zanim przejdziesz do oglądania swojego mieszkania, abyś mógł się do niej odnieść!

Czy istnieją ograniczenia dla współlokatorów?

Ile osób może z Tobą mieszkać? Jak długo może się zatrzymać Twój niepracujący kuzyn, jeśli nie jest na umowie najmu? Czy liczba mieszkańców ma jakiś związek z liczbą sypialni? Nawet jeśli planujesz życie w pojedynkę, możesz odkryć, że sąsiednie mieszkania są przepełnione bez nadzoru.

Jakie udogodnienia i usługi są wliczone w cenę najmu?

Zapytaj, czy usługa telewizji kablowej, internetu, wody, elektryczności, gazu lub śmieci jest wliczona w cenę. Jeśli szybkość i jakość internetu jest dla Ciebie ważna, nie podpisuj umowy najmu bez porozmawiania z innymi mieszkańcami o ich doświadczeniach. Dowiedz się, który operator sieci kablowej oferuje tam usługi. Przed podpisaniem umowy najmu sprawdź zasięg w telefonie; czy znajdujesz się w stałym obszarze zasięgu? Jeśli pracujesz w nocy i chcesz ćwiczyć o północy, zapytaj o godziny na siłowni. Świetnym pomysłem jest również odwiedzenie siłowni i sprawdzenie, czy sprzęt spełnia Twoje standardy i czy do wejścia jest wymagany klucz lub kod: preferowany i bezpieczniejszy.

Co dzieje się w czasie odnowienia umowy najmu?

Czy mogę co miesiąc wyjeżdżać? Nigdy nie wiesz, jakie będą twoje okoliczności za rok, więc zdecydowanie lepiej jest przedłużyć umowę o mniej niż 12 miesięcy. Może upłynąć kilka miesięcy zanim twoje następne wspaniałe miejsce będzie gotowe do zamieszkania i uwierz nam, że nie chcesz przepaści pomiędzy tymi miejscami! Upewnij się, że przeczytałeś dokładny dokument o Twoich obowiązkach, jeśli okoliczności wymagają wcześniejszego wyjazdu: to może być bardzo drogie. (Podnajmowanie jest jedną z odpowiedzi, ale nie jest dozwolone w niektórych społecznościach).

Jaki jest poziom hałasu?

Czy apartamenty na piętrze mają wykładzinę lub podłogę? Czy podczas przebywania w domu usłyszę dużo hałasu z sąsiednich pomieszczeń? Jeśli jesteś wrażliwy na hałas, prawdopodobnie nie lubisz mieszkać pod twardą podłogą. Mieszkańcy chodzący po pokojach na piętrze mogą być niesłychanie hałaśliwi, dzień i noc, jeśli mają na sobie buty.

Jakie są środki bezpieczeństwa w tym kompleksie?

Czy w nocy jest ochrona, drzwi mają kod, czy są kamery, czy w pobliżu są jakieś grupy przestępcze? Musisz wiedzieć, jaka istnieje infrastruktura społecznościowa, aby zniechęcić do popełniania przestępstw lub je rozwiązać. Jak daleko jest straż pożarna? Bądź naprawdę mądry, dowiadując się, jakie przestępstwa zdarzyły się w tym kompleksie apartamentowym, lub w jego pobliżu, w ciągu ostatniego roku lub dwóch. Jest to pytanie do lokalnych funkcjonariuszy organów ścigania lub do samodzielnego poszukiwania informacji na stronie internetowej powiatu lub miasta. Upewnij się, że skłaniasz się ku bezpiecznemu miejscu… lub wybierz inną społeczność w zależności od liczby lub rodzajów przestępstw, które pojawiają się w Twoich poszukiwaniach.

Jaka jest polityka i udogodnienia dla zwierząt domowych?

Czy będziesz w stanie zatrzymać szczeniaka, kiedy osiągnie 40 kilogramów? Co jest potrzebne, jeśli kot lubi chodzić na spacer? Czy istnieje reguła przeciw mówiącej papudze? Czy Twój pies może wejść do fontanny? A co z dedykowanym parkiem dla psów lub miejscem do mycia psa? Czy zwierzęta mogą być trzymane na tarasie lub balkonie?

Jakie są opcje parkowania?

Ważne jest, aby wiedzieć, jak daleko będziesz chodził od samochodu do drzwi. Opcją może być również garaż. Należy pamiętać, że w przypadku mieszkania nad bramą garażową mogą słychać dźwięki wchodzenia i schodzenia w górę i w dół. Zapytaj, gdzie zaparkują Twoi przyjaciele jak przyjadą do ciebie. A podczas gdy zajmujesz się samochodami, zastanów się, czy jest miejsce na umycie samochodu. Coraz więcej kompleksów apartamentowych oferuje dedykowane powierzchnie lub udogodnienia do tego zadania.

Jakie ubezpieczenie posiada nieruchomość i co trzeba będzie wykupić?

Wasza nieruchomość powinna być odpowiednio ubezpieczona od pożarów, burz, powodzi i innych klęsk żywiołowych. Możesz poprosić o kopię polisy. Nawet jeśli nie pokażą lub nie dadzą ci tej informacji, ich odpowiedź będzie wymowna. Należy pamiętać, że kompleks apartamentowy będzie najprawdopodobniej wymagał od najemców posiadania ubezpieczenia wynajmującego, co zwiększy miesięczne koszty. Można również zapytać o grille, jeśli masz zamiar mieć jeden na balkonie lub tarasie, niektóre zasady kompleks apartamentów nie pozwalają na to.

Jak blisko znajduje się najbliższy środek transportu publicznego?

Nawet jeśli kochasz jeździć samochodem, Ty (lub jeden z Twoich współlokatorów lub gości) możesz chcieć korzystać z transportu publicznego. Zapytaj, gdzie jest przystanek, a następnie sprawdź, czy nie czujesz się skrępowany podczas pieszych lub rowerowych wycieczek.

Jakiego rodzaju problemy może rozwiązać administracja?


Zapytaj, czy zarządca apartamentu zainterweniuje w przypadku hałaśliwych sąsiadów, problemów z psem, nieestetycznych lub porzuconych samochodów lub zdewastowanego otoczenia. Dowiedz się, jak zająć się naprawą urządzeń lub okien i drzwi, a także, jaka jest procedura zgłaszania problemu. Uzyskaj numery telefonów, których potrzebujesz, aby podpisać umowę najmu.
Czy omówiliśmy wszystkie wskazówki, jakich będzie potrzebował najemca po raz pierwszy? Jaką radę dałbyś nowemu najemcy? Daj nam znać w wiadomości do nas!

Podobne wpisy