7 Prostych sposobów oszczędzania paliwa i środków pieniężnych.

Wszyscy chcemy oszczędzać pieniądze, a w miarę jak paliwo staje się droższe, obniżenie kosztów jazdy jest doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu. Oto 7 prostych sposobów oszczędzania paliwa i pieniędzy, które oznaczają, że możesz zacząć oszczędzać pieniądze przy następnej podróży w samochodzie.

A jeśli chcesz wiedzieć, ile gotówki oszczędzasz, to dlaczego nie wypróbować jednego z Ogólnokrajowych Kontraktów na Pojazdy genialnych kalkulatorów paliwowych.

Przyspieszenie i hamowanie bardziej umiarkowane.

To prosta fizyka… im szybciej przyspieszasz, tym więcej spalasz paliwa. Więc zrób to łatwo prawą stopą. A jeśli chodzi o hamowanie, nie naciskając pedału tak mocno po przyspieszeniu do prędkości odkształcania, można tak często wymieniać tarcze hamulcowe.

Wyłącz silnik na światłach.

Ilu z nas siedzi przy włączonych światłach przy pracującym silniku? Wystarczy wyjąć kluczyk ze stacyjki lub wcisnąć wyłącznik. Naprawdę oszczędza paliwo. Silnik nie ostygnie na tyle, aby przy ruszaniu z miejsca zużywał więcej paliwa.

Nie zostawiaj samochodu pełnego nieistotnych rzeczy.

Jeśli samochód jest cięższy, potrzeba więcej energii, aby ruszyć. Im lżejszy samochód, tym mniej paliwa spalasz. Dotyczy to również wnętrza samochodu. Na tylnym siedzeniu nie należy przechowywać zbyt wielu przedmiotów. Wszystko to składa się na większe rachunki za paliwo! Pamiętaj również, że samo paliwo jest cięższe, więc jeśli korzystasz z samochodu na krótkich dystansach, nie zostawiaj zbiornika napełnionego po cały bak.

Klimatyzacji używaj, tylko jak trzeba.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale włączenie zimnego powietrza powoduje, że silnik pracuje ciężej. Resztę można ćwiczyć na zewnątrz.

Nie trzymać bagażnika dachowego, gdy nie jest używany.

Więcej fizyki: im łatwiej samochód przecina powietrze, tym szybciej spada wskaźnik paliwa. Więc jeśli nie używasz bagażnika dachowego, zdejmij go. Powoduje to ogromny opór powietrza, co sprawia, że silnik musi pracować ciężej.

Okna otwierać tylko wtedy, gdy trzeba.

Nawet pozostawienie otwartych okien powoduje większy opór powietrza również w samochodzie. Nie rób tego, chyba że jest to absolutnie konieczne.

Utrzymuj właściwe ciśnienie w oponach samochodu.


Niedopompowane opony zwiększają tarcie powierzchni drogi do tego stopnia, że wpływa to na zużycie paliwa, ponieważ utrudnia pracę silnika. Utrzymuj opony na zalecanym przez producenta ciśnieniu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

7 prostych sposobów, aby zaoszczędzić paliwo i pieniądze. Wszystkie te punkty na własną rękę zrobią małą różnicę, ale zsumuj oszczędności paliwa we wszystkich z nich, a wkrótce zauważysz różnicę w kieszeni. Zrób to teraz!

Podobne wpisy