Jak mogę stać się zdrowszy?

„Jak mogę stać się zdrowszy? Jestem zaskoczona, jak często ludzie będą zadawać to pytanie. Większość ludzi jest dość szczera i wie, że potrzebują (i chcą) być zdrowsi… ale jak to zrobić, jest to trochę trudniejsze.

Jeśli zatrzymałabym cię na ulicy i szczerze zapytałabym: „Jak mogę stać się zdrowsza?” Nie mam wątpliwości, że usłyszałabym wiele takich samych rad: więcej ćwiczeń, zdrowsze jedzenie. Przestań jeść fast foody. jedz więcej warzyw, mniej węglowodanów, więcej węglowodanów, mniej tłuszczu, więcej tłuszczu, mniej białka, więcej białka. Idź do siłowni. Medytuj. Zrób badania. Porozmawiaj z lekarzem. Znajdź trenera personalnego. Tak, tak, tak…

Prawda jest taka, że większość ludzi wie, co nie czyni nas zdrowymi, ale rezygnacja z tych rzeczy może być trudna, szczególnie wtedy, gdy nie jesteśmy do końca pewni, czego potrzebujemy, aby być zdrowymi.

Dobrze… ale jak mogę stać się zdrowszy!


Wracam więc ponownie do pytania: Jak mogę stać się zdrowszy? Co naprawdę mogę zrobić, aby odnieść sukces? Jak prowadzić zdrowy tryb życia w świecie tak pełnym pokus? Jak poruszać się po niekończących się informacjach?

Chociaż istnieje wiele różnych sposobów „zdrowego trybu życia”, chciałabym skupić się na istotnych krokach… rzeczy, które są prawdziwe dla każdej osoby, która naprawdę chce poprawić swoje zdrowie. Zauważysz, że nie podaję ci konkretnych pokarmów do jedzenia ani nie podaję ćwiczeń do wykonania. Jeśli jest to lista, której szukasz, przepraszam. Zbyt często staramy się osiągnąć zdrowsze życie, sprawdzając jakąś listę rzeczy do zrobienia lub odkrywając jeden magiczny pokarm. Ale kiedy nie widzimy rezultatów, zrywamy cały plan i wracamy do starych przyzwyczajeń.

Ostatecznie, poszukiwanie zdrowia jest dość proste (niekoniecznie łatwe, ale proste). Jedz prawdziwą żywność. Ćwicz swoje ciało. Pozbywaj się toksycznych rzeczy. Oddychaj głęboko. Ciesz się życiem. Bądź częścią satysfakcjonujących relacji. To rzeczy, które wszyscy znamy. Kluczem do tego jest zapamiętanie, jak podstawowe są te rzeczy. Świat rzuca wiele obrazów, wiadomości, ale znajdź sposób, który może sprawić, że życie wyda się bardziej przyjemne. I prawdą jest, że nasze ciała (a następnie nasze problemy zdrowotne) mogą być bardzo skomplikowane, ale to, jak je odżywiamy, nie musi być.

Podobne wpisy