JAK STWORZYĆ INSPIRUJĄCĄ PRZESTRZEŃ DO ODRABIANIA ZADAŃ DOMOWYCH

Jeśli masz dziecko, wiesz, że w jego sypialni może być wiele rzeczy. Może to być spokojne miejsce do spania, wyimaginowany plac zabaw dla dzieci, a nawet miejsce, do którego jest wysłany na karę w kłopotach. Jednak jednym z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych warunków do stworzenia w pokoju dziecka jest inspirująca przestrzeń do odrabiania zadań domowych. Trudno jest skłonić dziecko do skupienia się na pracy po powrocie do domu po długim dniu spędzonym w szkole, ale jedną z rzeczy, która może pomóc jest stworzenie miejsca specjalnie przeznaczonego do pracy, które sprawi, że poczuje się ono ważne i przyjemne. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak stworzyć w sypialni przestrzeń, w której z powodzeniem będzie się odrabiać pracę domową i uczyć? Zapoznaj się z poniższymi pięcioma pomocnymi wskazówkami.

Pomogą one zmienić sypialnię dziecka w wielofunkcyjną przestrzeń, w której zabawa spełnia swoje funkcje.

1. Wyznacz ścianę lub narożnik

Jednym z najważniejszych sposobów, w jaki możesz pomóc dziecku skoncentrować się na odrabianiu zadań domowych w sypialni, jest wyznaczenie konkretnej ściany lub narożnika pokoju jako miejsca pracy. Umieść biurko w pomieszczeniu, jak również inne regały na książki, tablicę korkową lub materiały, których może potrzebować. Nie zapomnij wyjaśnić, że ta nowa przestrzeń jest przeznaczona specjalnie do odrabiania zadań domowych. Tworząc obszar, który jest przeznaczony tylko do pracy i nic więcej, Twoje dziecko będzie mogło skupić się na zadaniu, gdy nadejdzie czas usiąść i wykonać pracę.

2. Dekoruj razem

Aby stworzyć inspirujące miejsce pracy, powinieneś udekorować rzeczy, które są związane zarówno z pracą w szkole, jak i zabawą. Rozważ użycie zdjęć ulubionych bohaterów książek dziecka, kolorowych wykresów liczbowych i zachęcających plakatów. Zamiast samemu dekorować przestrzeń, poproś swojego malucha, aby pomógł Ci ją stworzyć! Razem możesz stworzyć wykres poglądowy, aby śledzić cele, które dziecko osiąga, lub zrobić kolaż z obrazkiem swojego dziecka i jego drużyny sportowej, zajęć szkolnych lub przyjaciół. Możesz również prowadzić obserwacje przedmiotów, których dziecko będzie się uczyło przez cały rok, a następnie zamieszczać interesujące i pouczające zdjęcia o zajęciach. Umożliwienie dziecku wniesienia wkładu w to, co dzieje się na ścianie, da mu poczucie własności miejsca pracy i będzie traktowało to miejsce poważniej.

3. Zaopatrz w produkty.

Tworząc inspirujące miejsce pracy dla dziecka, upewnij się, że jest ono starannie zaopatrzone! Uzyskaj kolorowe długopisy, ołówki, papier, nożyczki, kredki, markery, kalkulatory, klej, taśmę, notesy i wiele innych. Upewnij się, że jeśli Twoje dziecko kiedykolwiek będzie potrzebowało określonego rodzaju materiałów, będzie mogło je znaleźć bezpośrednio przy biurku. Dzięki temu miejsce pracy będzie postrzegane jako źródło możliwości, a nie jako ich ograniczenie.

4. Zmień kierunek działania

Oprócz przeznaczenia określonej części sypialni dla dziecka do pracy, ważne jest również, aby starać się, aby w sypialni jak najwięcej miejsca poświęcać pracy i spaniu. Przechowuj książki i materiały w pokoju, ale staraj się ograniczyć liczbę „zabawnych” rozpraszających uwagę, takich jak gry, zabawki, telewizory i gry wideo. Zarezerwuj miejsce w mieszkaniu (w pokoju zabaw, jadalni, salonie itp.), które jest przeznaczone tylko do zabawy i przechowuj tam wszystkie wspólne elementy rozpraszające uwagę. Dzięki temu, gdy zostawisz dziecko w sypialni, nie będzie ono rozpraszane zabawkami czy innymi czynnościami.

5. Rozważ wspólne miejsce do odrabiania lekcji


Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, zastanów się nad umieszczeniem ich przestrzeni do odrabiania zadań domowych w jednym miejscu. Wiele dzieci uczy się lepiej, gdy są w pobliżu innych dzieci, które uczą się i wykonują pracę domową, więc wspólne odrabianie zadań domowych może pomóc obojgu dzieciom w efektywniejszym wykonywaniu pracy domowej. Stworzyłeś inspirującą przestrzeń do odrabiania zadań domowych w jednej z sypialni dla dzieci? Jeśli tak, to chcemy usłyszeć, jak to zrobiłeś! Podziel się swoją historią wraz ze zdjęciami z projektu! Podziel się swoimi pomysłami w komentarzach poniżej i na mediach społecznościowych.

Podobne wpisy